24 Ağustos 2008 Pazar

İNSANLIĞA SIĞAR MI BU...

SABİRE SULTAN
Şu anda 30 yaşında olan Sabire, kocası tarafından yakıldı. Kocası, bir kavga sonucunda Sabire’nin yüzüne kezzap attı. Sabire bu olayı yaşadığı zaman hamileydi. Bir başka deyişle hamile olması bile onu koca ?iddetinden kurtaramadı.


NECEF SULTAN


5 yaşında uyurken babası tarafından yakıldı. Çünkü baba Pakistan’da değersiz olarak kabul edilen bir kız çocuk daha istemiyordu. Necef yaralarının iyileşmesi için 15 kez ameliyat oldu. Şu anda 16 yaşında 2 gözü kör ve yüzü iskeleti andırıyor.
ATİYE HALİL

3 yıl önce 13 yaşındayken komşularının yaşlı bir akrabası Atiye ile evlenmek istedi. Ailesi kabul etti. Ama Atiye daha küçük olduğunu belirtip bu isteği reddetti. Reddedilmeyi kendine yediremeyen erkek, Atiye’yi kezzapla yaktı.

IRUM SAİD


Şu anda 30 yaşında. Kezzapla yakıldığında 18 yaşındaydı. Evlenmeyi reddettiği erkek caddenin ortasında vücuduna kezzap attı. Kör oldu. Yüzü, sırtı ve omuzları yandı. Tam 25 kez ameliyat oldu ve ancak bu kadar düzelebildi.
Milliyet Gazetesinde yer alan bir haber... Olduğu gibi yayınlıyorum.
Vicdansızlık mı? Delilik mi? Artık siz karar verin. Bunları yapanların ve yapılmasına izin verenlerin de ruh sağlıklarının yerinde olmadığı kesin... Bu zihniyet değişmediği sürece de böyle devam edeceğini bilmek insanı kahrediyor.Çok üzücü çok.

3 yorum:

uctemmuz dedi ki...

Gerçekten korkunç. Kadınlar akıllarını başlarına toplasalar artık, sahip oldukları iki gıdımlık haklarından bile vazgeçmeye bu kadar gönüllü olmasalar mesela. Değerlerinin farkına varsalar...

üçtemmuz dedi ki...

sensizkencim canım, burda msıın blocuda mı?
dur bi de oraya bakayım...

sensizken dedi ki...

Ben miiii:) Ben her yerdeyim. Ama genellikle de blogcuyu tercih ediyorum. eeee Malum ilk gözağrımız.

Bu aralar her yere üye oluyorum. Malum emekli olacağım ya boş duramam ben :)